Cestovná agentúra - sprievodcovské služby
Carpatica je agentúra s ťažiskom na službách sprievodcu po Bratislave a Slovensku, ktorej prvoradým cieľom je spokojnosť klientov so zabezpečenými službami. Pokiaľ si sami nepreveríme kvalitu, nebudeme ponúkať službu svojim klientom.

Na sprievodcovských službách sa predovšetkým podieľajú:

Dagmar Gubová – sprievodkyňou je od roku 2008, kedy absolvovala kurz Sprievodca cestovného ruchu – vlastivedný sprievodca. Venuje sa najmä sprevádzaniu po Bratislave a priľahlom okolí v nemeckom jazyku. Má veľmi rada históriu, a rada sa venuje jej propagácii aj v rámci vlastivedných vychádzok. Je členkou Bratislava Tourist Board – mestskej organizácii pre podporu turistického ruchu, zakladajúcou členkou ASB, lektorkou kurzu BKIS pre budúcich sprievodcov, členkou výboru Prešporského spolku. Spolupracuje aj s viacerými cestovnými kanceláriami ako sprievodca zájazdov. Má povolenie pre prácu sprievodcu v Rakúsku, je evidovaná ako sprievodca na zámku Schloss Hof, má oprávnenie sprevádzať na zámku Eszterházy v Eisenstadte. Momentálne sa venuje štúdiu čínskeho jazyka.


Alexandra Zeleňanská – študentka na univerzitách v Taliansku a Veľkej Británii, skončila kurz BKIS v roku 2011, odvtedy sa venuje nielen sprevádzaniu po Bratislave, ale aj práci delegáta cestovnej kancelárie v Taliansku. Hovorí plynule po taliansky a po anglicky.


Inessa Dukátová – na Slovensku žije už od roku 1992. Po príchode z Moskvy do Bratislavy ju mesto ako aj krajina ohromili, preto sa zúčastnila kurzu vlastivedného sprievodcu, ktorý roku 2008 aj dokončila. Rada odovzdáva lásku k tomuto mestu. Spolupracuje s cestovnými kanceláriami na pozícii sprievodcu. Má povolenie pracovať ako sprievodca na zámku Eszterházy v rakúskom Eisenstadte..